Robobloq Qobo - programovateľný slimák


Cena
99 €

Výrobca
Robobloq

Kód produktu
RB-15010001

Skladom - Pripravené k okamžitému dodaniu
ks

QOBO je milý, zábavný a programovateľný slimák pre deti od 3 do 8 rokov. Svoje miesto nájde v hlavne v materskej škole, ale aj na 1. stupni základnej školy. Pomôže deťom a žiakom priblížiť základy programovania jednoduchým kódovaním. Slimák Qobo využíva puzzle karty s rôznymi znakmi a významami, ktoré dokáže rozpoznať pomocou inteligentného senzora. viac

Hlavné vlastnosti:

 • určený pre materské školy a 1. stupeň ZŠ
 •  jednoduché kódovanie zábavnou formou
 • základy programového myslenia
 • 30x kódovacie puzzle karty
 • krásna cestovateľská MAPA 
 • 16 viacúrovňových levelov
 • možnosť matematického rozšírenia

Pre deti je slimák Qobo hrou, ktorá prináša so sebou mnohé vzdelávacie výhody.

Qobo

Qobo - interaktívny slimák pre predškolákov

Interaktívna hračka Robobloq Qobo je vhodná pre deti od 3 do 8 rokov. Za pomoci programovateľného slimáka a sady fyzických kariet sa naučia praktickému programovaniu. Hrou ich sprevádza 15 tréningových lekcií a výziev založených na hands-on skúsenosti. Pomocou dotyku a praktického riešenia problému sa deti oveľa ľahšie naučia novým schopnostiam.


K dispozícii je aj Free Mode s mapou, na ktorú deti skladajú karty v logickom usporiadaní za sebou tak, aby Qobo našiel diamant. Počas jeho cesty sa spoločne s ním učia cudzí jazyk, farby, zapoja sa aj pohybovo – napríklad tančekom na hudbu. 

Qobo

STEAM - moderná forma výučby

Pomocou šikovného slimáka a hracích kariet sa deti učia novým zručnostiam bez toho, aby si to plne uvedomovali. Majú pocit, že sa iba hrajú a pritom si nevedomky osvojujú celý rad nových poznatkov. Qobo ich vtiahne do deja a pomôže rozvíjať ich myseľ v celom rade rôznych oblastí – premýšľanie v cudzom jazyku, učenie sa poznávania farieb, zlepšenie motorických schopností pri tanci, logické myslenie pri plánovaní trasy. Hra všestranne rozvíja detskú fantáziu a kreativitu a učí predškolákov samostatnosti pri riešení problémov. A to všetko nenásilnou formou, ktorá je pre nich veľmi zábavná.

Qobo

Balenie obsahuje...

 • interaktívneho slimáka, ktorého telo sa skladá zo 4 hlavných častí - vnútorného mechanizmu, ktorý dokáže čítať informácie z kariet; interaktívny Touch-mouth pusy, ktorá dokáže hovoriť; farby meniace postranné časti ulity a vrchu ulity s doštičkou kompatibilnou s LEGO stavebnicami
 • sadu 30 programovacích kariet s rôznymi funkciami. Karty je možné vzájomne spájať ako puzzle a vytvoriť tak komplexnú programovaciu funkciu. Vrchná časť kariet má na sebe braillovo písmo, hra je preto vhodná aj pre zrakovo postihnuté deti.
 • mapu pre voľnú hru, na ktorej je vyobrazená napr. Eiffelova veža, Buckinghamský palác alebo Veľká čínsky múr
 • kábel pre pripojenie Qobo k počítaču pre využitie PC programovania. Zároveň slúži aj ako nabíjací kábel pre slimáka
 • príručku, v ktorej je detailne zobrazených 15 rôznych tréningových lekcií a výziev


Qobo

Ovládanie pomocou kódovania

Slimák Qobo má vo vnútri tela zabudovaný systém, ktorý dokáže prečítať kódovanie z jednotlivých programovacích kariet. Balenie obsahuje 2 sady kariet - smerové a karty s funkciou.

Pri voľnej hre je Vašou úlohou dostať postavičku z karty Štart na kartu so znakom Diamantu. K tomu nám pomôžu smerové programovacie karty – odbočenie vľavo, odbočenie vpravo a dopredu. Karty spojte k sebe ako puzzle a Qobo bude nasledovať pokyny na karte.

K dispozícii sú aj smerové karty s funkciou slučky, ktorá má vždy začiatok a koniec. Na výber je karta s opakovaním 3x a 6x. Priložte slimáka na kartu označujúcu opakovanie, potom zadajte smerové ukazovatele a ukončite opakovanie. Interaktívneho slimáka následne položte na mapu a stlačte tlačidlo pre spustenie, čím dáte pokyn na nasledovanie zadaných pokynov.

Druhá sada kariet zobrazuje obrázky so zvukovou stopou, prípadne ďalšou úlohou. Nájdeme tu napríklad kartu s policajným autom, vlakom, jablkom, fialovou či modrou farbou, kartu rieky alebo 2 hudobné karty, na ktoré šnek vstúpi a spustí muziku, na ktorú si deti môžu doma zatancovať. Skrátka zábava každým coulom.


 Qobo

Čo všetko získate so slimákom QOBO?

Vyšší level kódovania

Pre pokročilejších je tu možnosť prepojenia interaktívneho slimáka s počítačom. Slimáka prepojíte s PC jednoducho pomocou usb kábla, ktorý je aj súčasťou balenia.

Technické špecifikácie

 • Moderná forma výučby STEAM
 • Hovorené slovo
 • Použitie bez batérií
 • Kompatibilný s LEGO stavebnicou
 • Hra pre deti 3-8 rokov

Dokumentácia

Poznámka: Balenie môže obsahovať modrý alebo oranžový variant. Nemôžete vybrať farebný variant - je to vždy prekvapenie. :)  

Alternatívne produkty3