5 všeobecných tipov, ako sa efektívne naučiť hrať na piáno

🎹 Už vás niekedy prepadol pocit, že by ste sa chceli naučiť hrať na piáno, ale neviete, kde začať? 🎹

Treba proste začať :-)


Už sme boli všetci tam. Frustrácia zo seba samých, neschopnosť uchopiť napr. akordy, pocit, že to nikdy nedokážeme.
Ale verte mi, je to možné! Chcem sa s vami podeliť o 5 jednoduchých a overených tipov, ktoré vám pomôžu rýchlo a efektívne sa naučiť hrať na piáno.


1️⃣ ZAČNITE S JEDNODUCHÝMI SKLADBAMI: Začatie s jednoduchými skladbami vám dá pocit úspechu a pomôže vám získať dôveru v seba samého. Postupne môžete prechádzať k zložitejším skladbám.

2️⃣ STANOVTE SI CIELE: Stanovte si malé, ale dosiahnuteľné ciele. Môže to byť naučenie sa nového akordu, skladby, alebo dokonca celého albumu.

3️⃣ PRAX, PRAX, PRAX: Jednoducho povedané, čím viac cvičíte, tým lepšÍ budete. Každý deň si vyhradte aspoň 30 minút na cvičenie.

4️⃣ BUĎTE TRPEZLIVÍ: Naučenie sa hrať na hudobný nástroj nie je prechádzka ružovou záhradou. Bude to chcieť čas a trpezlivosť, ale výsledok stojí za to!

5️⃣ INVESTUJTE DO HODÍN: Ak to váš rozpočet dovolí, investujte do hodín u profesionála. Sú schopní vás naučiť techniky a triky, ktoré by ste inak nenašli.

Majte na pamäti, že všetci začínali ako začiatočníci.
Nikto sa nenarodil s piánom v rukách a všetci sme museli prekonať prekážky (aj keď to niekedy tak nevyzerá :-))

V dnešom digitálnom svete nájdete množstvo návodov aj na youtube, alebo výborné výukové aplikácie ako napr : Simply Piano
Držím palce, nech dosiahnete svoj cieľ hrať na piáno rýchlejšie a efektívnejšie. 🎼


PS: nezabudnite, že tóny sú len tóny, až kým ich niekto neprivedie k životu :-)